Péče o latex
Latex je vysoce kvalitní přírodní materiál . Aby si svoje vynikající vlastnosti uchoval po co nejdelší dobu , je třeba o něj řádně pečovat . Zde Vám přinášíme několik rad :

Oblékání : Nejprve si sundejte všechny prstýnky , řetízky , náušnice atd. , které by mohly latex roztrhnout . Pokud máte dlouhé nehty , je třeba dávat obzvláště pozor , jak latex uchopujete , při nesprávném chycení latexu je možné jej nehtem roztrhnout / poškrábat . Vnitřní stranu popráškujte mletým mastkem ( k dostání v našem obchodě ) - rapidně snižuje tření , což velmi usnadní oblékání . Oděv je nejlepší oblékat stejně jako např. dámské punčochy : nejprve jej sbalte a uchopte oběma rukama . Postupným tahem a uvolňováním materiálu jej pak oblečte na příslušnou partii těla . Pokud poté potřebujete oděv trochu popotáhnout , nikdy to nedělejte prsty , hrozí roztržení latexu . Nejlepší je oděv pomalu posunovat tlakem celou dlaní . Stejným způsobem je také možné vyrovnat vrásky a záhyby na oděvu tak , aby byl krásně hladký . Nakonec doporučujeme latex zvenčí naleštit naším leštidlem na latex ( čistý silikonový olej ) . Dosáhnete tím stejně vysokého lesku , jaký vidíte na našich fotkách . Nedoporučujeme k leštění používat Silikal - kromě silikonového oleje obsahuje také příměsi , které nejenom že mohou poškodit latex , ale mohou být i zdraví škodlivé .

Svlékání : je výrazně jednodušší než oblékání . Nejsnadněji se latex svléká pod sprchou . Stačí oděv zvenčí namydlit a pak jde velmi snadno stáhnout . Po použití oděv bezodkladně důkladně omyjte zevnitř i zvenčí vodou a mýdlem . Doporučujeme použít mýdlo s antibakteriálními účinky . Poté jej usušte zevnitř i zvenčí ( je třeba oděv obrátit naruby ) .

Skladování : Latex , pokud je čistý , je lepkavý a jednotlivé vrstvy se snadno slepí . Před uložením doporučujeme oděv zevnitř ( případně i zvenčí ) popráškovat mletým mastkem - zabráníte tak slepení vrstev latexu . Oděv skladujte v suchu , temnu a chladu . Nejbezpečnější je dát jej do černého pytle a ještě uložit např. do šuplíku . I slabé světlo , které by působilo po dlouhou dobu , dokáže na latexu zanechat viditelné stopy .

Obecné zásady pro zacházení s latexem :
- latex je citlivý na ultrafialové záření . Nevystavujte jej tedy přímému slunečnímu svitu .
- Mastnota a oleje ( kromě silikonového ) latex narušují a snižují jeho pevnost . Vyhněte se tedy kontaktu s nimi . - Pokud se latex čímkoliv potřísní , umyjte ho mýdlem a vodou . Bezpečné je také použít technický líh . Jiná čistidla na latex nepoužívejte .
- Latex nevystavujte zvýšeným teplotám ( topení , otevřený oheň ) . Latex nežehlete .
- Latexové oblečení neperte v pračce ani nešušte v sušičce
- vyhněte se kontaktu s kovy obsahující měď ( kromě mědi samotné také mosaz , bronz ) . Pozor především na mince a klíče . Měď s latexem může reagovat a pak na něm zanechává barevné stopy .
- Latex skladujte volně složený a při skladování ho ničím nezatěžujte - po delší době by se v přehybech objevily vrásky

Přejeme Vám mnoho příjemných chvil strávených s latexem
Eurocatsuits.com
Nezapomeňte k Vaší objednávce přidat mletý mastek k usnadnění oblékání a leštidlo na latex pro zvýšení lesku latexu
Mletý mastek
13.01 USD
Leštidlo & lubrikant na latex
19.14 USD
Lubrikant na latex na vodní bázi , 600ml
19.53 USD

© Eurocatsuits.com 2006-2024
Made in EU ( Czechia ) . Sold exclusively on Eurocatsuits.com .
All images and videos used on this website are our own and we do not permit their use for commercial purposes anywhere else . If you see any item being offered with same image as ours - its pirated image and the item is fake. We dont sell on Ebay nor Aliexpress ... nor do we buy from there . There is fake vendor on Aliexpress , pretending to be Eurocatsuits - beware .